Motosiklet Uygun Ekipmanla 4 Mevsim En İdeal Ulaşım Aracı

Soğuk havaların başlamasıyla motosiklet sahipleri kapalı garajlarını aktif hale getirip bahara kadar motosikletlerine veda etmeli mi? Tam tersi motosiklet, uygun ekipman ve düzenli bakımla 4 mevsim rahatlıkla kullanılabilecek ekonomisi ve zaman tasarrufu ile en ideal ulaşım aracı. Tüm yıl boyunca motosiklet ile hareket halinde olmak ve özellikle kış aylarında sürmek için motosikletin ve ekipmanın her zaman yüzde 100 güvenlikte olması gerekiyor.

Islak ya da bozuk yollar, eksik ekipman ve aksesuarlar sürücü için tehlikeli koşullar oluşturabiliyor. Sürücü deneyimi, sağduyusu ve hızlı refleksleri bu tarz koşullarda maalesef yeterli olmayabiliyor, düşük sıcaklıklarda ve asfaltta optimum tutuşta geride kalındığında tehlikeli anlar yaşanabiliyor. Bu riski ortadan kaldırmak için her yola çıkıştan önce lastikleri kontrol etmek de oldukça önemli. Son geliştirilen teknolojilerle motosikletler kullanıcıyı on yıl öncesine göre çok daha rahat ve güvenli hale getiren şasi ve elektronik yardımcılarla donatılıyor. Yamaha’nın ABS ve TCS sistemleri ve her mevsim kullanılmak üzere aksesuar seçenekleri ile donatılan XMAX ve NMAX modelleri en iyi örnekler. Standart donanım olarak sunulan TCS, sensör tarafından bir patinaj algılandığında tekerleğe giden gücü azaltarak arka lastiğin çekiş kaybına uğramasını önlüyor. ABS sistemi ile donatılan motosikletler mükemmel frenleme ile sürücünün kendisini ekstra güvende hissetmesini sağlıyor. Motosikletlerin elektroniği ve çeşitli yardımcı donanımlar, tam da kış aylarında ve optimal olmayan koşullarda farkını gösteriyor.

Soğuk hava, her şeyden önce tam donanımlı teknik giysi ve koruyucularla mücadele edilmesi gereken sinsi bir düşman. Ve fark edilmeksizin refleksleri, elleri ve ayakları uyuşturarak güvenliği büyük ölçüde etkiliyor. Isıtmalı elcik ve seleye sahip motosikletler soğuk havalarda en büyük güce sahipler. Mevsim koşullarına göre üretilmiş güvenli sürüş kıyafetleri olmadan motosikletin elektronik kontrollerine güvenmek de ne yazık ki tek başına işe yaramıyor.

Kötü hava koşuluna karşı tam ve kaliteli sürüş kıyafetleri!

Kask, ceket, pantolon, eldiven, dizlik, ayakkabı her sürücünün eksiksiz sahip olması gereken ekipmanlar. Motosiklet teknolojisinde sektöre yön veren Yamaha Motor tasarladığı sürüş ekipmanlarıyla da güvenliği ve konforu en üst seviyeye taşıyor.  Şık kesim ve kaliteli kumaşa sahip kadın ve erkek Yamaha sürüş ceketleri su geçirmiyor, sıcak tutuyor ve fermuarlı hava çıkışları sayesinde nefes alabiliyor. Omuz ve dirsek korumalarıyla ışığı yansıtan şeritlerin yer aldığı ceketler, sürücüyü mevsim koşullarına karşı korurken, dışarıdan gelebilecek darbelere karşı da güvende tutuyor.

Uzun manşetli, sıcak tutan kışlık eldivenler soğuk ya da yağışlı kış aylarında maksimum rahatlık sağlıyor ve su geçirmiyor. Gizli eklem koruması, esneklik sağlayan körüklü yapı, gece sürüşü için reflektörlü parçalar ve dokunmatik ekrana duyarlı parmak uçları gibi farklı özellikler Yamaha eldivenlerini ön plana çıkarıyor.

Sürekli değişen hava şartlarında uzun ya da kısa mesafeli yolculuklarınızda ekstra koruma sağlayan sürüş pantolonları kalça, diz koruyucular ile destekleniyor. Kumaş ya da kot alternatifi bulunan Yamaha pantolonlar kış aylarında sıcak tutuyor ve herhangi bir düşme riskine karşı üst seviye güvenlik sağlıyor.

Mototekno

Motosiklet, Otomobil ve Teknoloji konulu yayınlar yapan Mototekno, bir dijital yayın kuruluşudur.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu