Yamaha Motor Türkiye'ye Kadın Dostu Markalar Ödülü

Yamaha Motor Türkiye’nin geçtiğimiz yıl başlattığı “Kadınlara Ücretsiz Güvenli Sürüş Eğitimi” projesi ile “Kadın Dostu Markalar 2022 Farkındalık Ödülü”ne layık görüldü. Kadın Dostu Markalar Platformu’nun odağında kadın olan; eşitlik, sürdürülebilirlik, kadın gücünün desteklenmesi, işte ve eğitimde fırsat eşitliği, toplumsal bilinç oluşturma gibi konularda projeler üreten kurumların ödüllendirildiği organizasyonda Türkiye’nin önde gelen 50 markası ödül aldı.

Gücünü kadından alan, kadın istihdamına, eğitime, toplumsal fırsat eşitliğine, kadın girişimci desteklerine katkıda bulunan Kadın Dostu Markalar Platformu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği Kadın Dostu Markalar 2022 Farkındalık Ödülleri İş Sanat’ta yapılan törenle sahiplerini buldu.  Yamaha Motor Türkiye, trafikte kadın sürücülerin sayısını arttırmak ve daha eşitlikçi bir yol paylaşımı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “Kadınlara Ücretsiz Güvenli Sürüş Eğitimi” projesiyle “Kadın Dostu Markalar 2022 Farkındalık Ödülü” aldı.

Yamaha Motor Türkiye Pazarlama Uzmanı Ece Odyakmaz’ın ödül aldığı organizasyonda; Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadın istihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği, Kadın Girişimi ve Kadın Gücünün Desteklenmesi, Eğitimde Fırsat Eşitliği, Teknoloji, Spor, Sanat, Bilim Gibi Alanlarda Kadınların ve Kız Çocuklarının Desteklenmesi ve Bu Yönde Bilinç Oluşturulması, Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve İyileştirme, Eşit Haklar ve Eşit Yönlü İletişim İçin Toplumsal Bilinç Oluşturma Projeleri, Eğitim ve Sosyal Fayda İçerikli Programlar kategorilerinde ödül verildi. 

Gücünü kadından alan, kadın istihdamına, eğitime, toplumsal fırsat eşitliğine, kadın girişimci desteklerine katkıda bulunan Kadın Dostu Markalar Platformu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği Kadın Dostu Markalar 2022 Farkındalık Ödülleri İş Sanat’ta yapılan törenle sahiplerini buldu.  Yamaha Motor Türkiye, trafikte kadın sürücülerin sayısını arttırmak ve daha eşitlikçi bir yol paylaşımı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “Kadınlara Ücretsiz Güvenli Sürüş Eğitimi” projesiyle “Kadın Dostu Markalar 2022 Farkındalık Ödülü” aldı. Yamaha Motor Türkiye Pazarlama Uzmanı Ece Odyakmaz’ın ödül aldığı organizasyonda; Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadın istihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği, Kadın Girişimi ve Kadın Gücünün Desteklenmesi, Eğitimde Fırsat Eşitliği, Teknoloji, Spor, Sanat, Bilim Gibi Alanlarda Kadınların ve Kız Çocuklarının Desteklenmesi ve Bu Yönde Bilinç Oluşturulması, Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve İyileştirme, Eşit Haklar ve Eşit Yönlü İletişim İçin Toplumsal Bilinç Oluşturma Projeleri, Eğitim ve Sosyal Fayda İçerikli Programlar kategorilerinde ödül verildi. 

 Aldıkları ödülle büyük gurur yaşadıklarını ifade eden Yamaha Motor Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kaya “bu ödülle daha fazla motive olduk. Kadınların her alanda özgürce kendilerini ifade edebilmeleri, eşit hak ve fırsatlardan yararlanabilmeleri adına eğitimler dışında farklı projelere de imza atacağız. Sektörümüzde de bu alanda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Trafikte daha fazla kadın motosiklet sürücüsü görmek için elimizden ne geliyorsa fazlasını yapacağız” dedi. Yamaha Motor kısa vadede teknik bakım servisleri gibi erkek iş gücünün yoğun olduğu alanlarda kadınlara istihdam yaratacak projeleri de hayata geçirmeyi planlıyor.

 Eğitimler için kayıtlar başladı.

Yamaha Riding Academy’de verilen başlangıç seviyesi eğitimlerde, kadınlar hem teorik hem de pratik eğitim alma şansı yakalıyor. http://yamaharidingacademy.com/ adresi üzerinden alınan başvurular sonucu, eğitim için uygun bulunan sürücüler hafta içi belirlenen günlerde eğitime katılıyor. Mart ayında başlayan kayıtlar sonrasında eğitimler Nisan ayı itibari ile başlayacak. Yamaha Riding Academy’nin deneyimli eğitmeni Metehan Yılmaz’ın verdiği eğitimlere A1, A2 ya da A sınıfı ehliyet sahibi kadın sürücüler katılabiliyor.

Mototekno

Motosiklet, Otomobil ve Teknoloji konulu yayınlar yapan Mototekno, bir dijital yayın kuruluşudur.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu