Kullanım Koşulları

 mototekno.com (bundan böyle Mototekno) sitesinden (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) hizmet almak için öncelikle aşağıda belirtilen üyelik / kullanım şartlarımızı okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

1. Mototekno hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların ve sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Mototekno Digital Media’ya aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmez.

2. Mototekno tarafından oluşturulan (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin, kaynak belirtilmek ve aktif link verilmesi ile alıntı koşullarına uyulmasına, akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına Mototekno tarafından izin verilmektedir. Mototekno, karşılıklı iyi niyet çerçevesinde paylaşım odaklı bir düşünce tarzı benimsemektedir.

3. Mototekno, (a) motosiklet, internet, ve teknoloji konulu içerikler üretmek ve bunları internet üzerinden yayınlamak, (b) üyelerinin yayınladığı motosiklet, internet ve teknoloji konulu her tür içeriğe ortam sağlamak, (c) tüm içerikleri tavsiye ve bilgilendirme yapmak ve kamuya sunma amacı taşımaktadır.

4. Mototekno, ziyaretçilerin ve üyelerin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemektedir. Mevcut içeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan etmektedir. Mototekno, kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, ayrıca üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

5. Mototekno, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla bir çok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. Mototekno, e-posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.

6. Mototekno, kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiç bir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca Mototekno hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, Mototekno hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

7. Mototekno, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda Mototekno servis ve hizmetleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda Mototekno servis ve hizmetlerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir.

8. Mototekno, iş bu şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, tüm içeriklerini ve servislerini ücretsiz olarak sunmaktadır. İleride herhangi bir zamanda, sunmuş olduğu servisler, hizmetler ve içeriklerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli hizmetler ve abonelik türleri, Mototekno sitesinde “Hakkında” bölümünde ayrıca belirtilmiştir. Kullanıcıların ilan edilen abonelik sistemlerinden birini seçmesi halinde sunulan hizmet ve özelliklerini okuması gerekmektedir. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir şekilde yararlanmada üye / kullanıcı, Mototekno’nun taahhüt ettiği hizmetten fazlasını talep edemez.

9. Mototekno, dilediği takdirde sunmuş olduğu servisler ve hizmetler üzerinde her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.

10. Mototekno sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Mototekno servisler ve hizmetlerinin kullanılması halinde Mototekno sorumluluk kabul etmemektedir.

11. Mototekno, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir versiyonunu yayınlayabilir.

12. Mototekno ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar Ankara Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler. Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.

13. Bu platformdaki her üye; yazdığı iletilerinden, paylaşımlarından ve ticari işlerinden sorumludur.

14.  Üyelerin Mototekno web sitesinde belirlediği giriş şifresinin güvenliğini sağlamaları bu maddenin 13. madde hükümlerine tabidir.

15. İletilerin ve Paylaşımların Düzeni

Anlamsız iletiler ve paylaşımlar ile ileti sayısının artırılması amacı

15.a. Sitede bilgi verme niteliğini haiz olmayan, anlamsız içerik ihtiva eden konu açılması veya açılmış konuya bu niteliklere sahip olmayan ve konunun amacına aykırı ileti yazılması halinde;

15.b. Sitede ki ileti sayısını artırma güdüsü ile hareket edilmesi halinde;

üyenin iletisi silinerek uyarılır. Uyarılan üyenin bu madde hükümlerine aykırı hareketine devamı tespit edilirse üye; 1 ila 5 gün süresince ya da gerekli görüldüğü durumlarda süresiz siteden uzaklaştırılır.

16. Hukuka ve adaba aykırı haller;

Her üye ; toplumda teamül haline gelen kurallara, ahlâka ve adaba uygun düşen ileti yazmakla yükümlüdür. Yer alan yükümlülüklere aykırı hareket eden üyeler 2 ila 10 gün süresince ya da gerekli görüldüğü durumlarda süresiz siteden uzaklaştırılır.

16. İleti yazma şekli;

16.a. Üye, sitede ki yazılarının tamamını kalın (bold), eğik (italik) veya büyük harflerle yazılması yasaktır.

16.b. Üye, forumda bir konu içerisinde art arda 2 veya üzeri ileti yazamaz.

Yukarıdaki yükümlülüğe aykırı hareket eden kişinin iletisi düzenlenir. Bu tutumun devam ettiği saptanırsa üye; 1 ila 3 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

17. Yanlış kategoride açılan konular;

17.a. Forumda uygun olmayan kategoride yapılan paylaşım ve ticari nitelikteki konular yönetimce uygun kategoriye taşınır.

17.b. Yukarıdaki fıkra hükmüne aykırı hareket edilmeye devam edilmesi halinde üye; 2 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

18. Yukarıdaki maddelere göre siteden haksız bir sebeple uzaklaştırıldığını düşünen üye, iletişim formuna gerekçeli savunmasıyla birlikte başvurarak gerçekleştirilen cezai işlemin Site Kullanım Şartları kurallarına aykırı olduğunu belirtip uzaklaştırma cezasının kaldırılmasını veya indirilmesini talep edebilir.

Yürürlük tarihi: 01/05/2019

Mototekno Digital Media.

İletişim Formu